"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Leden 2018

Dvě ukončené série a jeden bonbónek

9. ledna 2018 v 3:01 | hyunderella |  jen tak...
Jaho!
Letošní leden jede! Ale jen díky tomu, že mám pořád velké resty. Dnes zase tři vymažu.

Prvním kouskem je poslední díl Panových insignií od Sandry Regnierové. Tak jak nemusím skopčáky, tahle autorka mě baví. Hodně. Z celé trilogie je nejlepší jednoznačně díl první, ale i ten třetí byl neskutečně fajn. Vtipný, plný zvratů, magie, úkladů a intrik... A hlavně konečně pořádné romantiky. Prostě spoiler, ale snad už bylo jasné, že v posledním díle na tu líbačku přijít prostě musí. Jinak vidle a lopaty... Felicity je pořádné číslo. A její nejlepší, nejúžasnější, sexy elfí snoubenec je prostě top. Kdo četl chápe, kdo ne, koukejte to napravit. Možná je celá série Panových insignií pro holky, ale kluci - takhle vypadá gentleman, co mu dívky padají k nohám. A nejen díky vzhledu. Lee je prostě sen.
Možná jsem čekala v jistých ohledech kapku jiné vyústění příběhu, ale stěžovat si nemůžu. Ve finále všechno dobře dopadlo. (fajn, pro některé možná ne) Ale ty cesty časem, a hlavně ta v našich končinách... :D Takhle na nás v zahraničí nahlíží? Muhehe. Možná si pro tu prču celou sérii sjedu někdy v létě. Naráz. Díky Fragmente!


Druhým zakončením jedné série bylo Křišťálové království od Amandy Hockingové. Zprvu mě tahle série možná bavila víc než autorčina předešlá ze stejného světa, ale druhý díl to kapku zazdil a ten třetí... No, čekala jsem na nějaké wau. A prd. Kdo četl chápe, kdo ne - no, posuďte sami. Je to milá, rychle ubýhající série, ale některé věci měli přece jen větší potenciál. A proč tolik násilí? Vím, že by měla být kniha dramatická, měla mít spád, ale ne nucený. Tak mi to totiž přišlo. A tak jak jsem měla zprvu Ridleyho a Bryn ráda, ve finále mi nějak pili krev. Vážně. A to by hlavní postavy dělat neměly, vážně. Ovšem jiné postavy byly dobré. Zajímavý byl i jejich vývoj. A Konstantin...? Proč? Nemám náladu patlat se tu s anotací, jelikož už od prvního dílu se motáte v jednom. Četlo se to dobře, ale Kroniky Kaninu jsou pro mě spíše zklamáním. Tryllové se zpočátku zdály děsné, pak se rozjeli, ale Kaninci naopak. A ta protivná Wendy na konci příběhu? Čím si to ta holka zasloužila?

ale ty obálky jsou super

A třetím počinem byl takový malý bonbónek v růžovém Drž mě pevně od Davida Levithana. Drobka Coopera jsem si nemohla nechat ujít, protože ho prostě není dost. Kdo nezná, ať ráčí přečíst počin Will Grayson, Will Grayson. Zajímavou spolupráci, ve které hraje prim hetero láska, ale ta gay paráda to totálně převálcuje. V tomhle počinu jde jen a pouze o mistra Drobka a jeho muzikál! A je to vtipné a růžové a gay a prostě bonbónek. Nic pro homofoby a ty, co nemají rádi hudbu. A my ostatní tleskáme!


jen fuchsiová může to být...

A restům zdar! Zase někdy.

Vánoční vyprošťováky aneb knihy jen na Vánoce

6. ledna 2018 v 2:30 | hyunderella |  jen tak...
Zdar!

Loňské svátky pro křesťanskou i komerční populaci konečně skončily (pravoslavné teprve začnou), takže je nečase ohlédnout se nad tématickým čtivem, které jsem při nich stihla zdolat. V plánu jsem měla 3 kousky, ale bohužel jsem díky pracovním povinnostem stihla jen dvě. Nu což. Tu třetí buď ještě teď někdy dropnu, nebo ji nechám u ledu na Vánoce příští.
Prvním kouskem se stal titul Dash a Lily: Kniha přání. Velmi milý příběh ze spolupráce autorů Levithan x Cohnová, od kterých jsem již jeden kus četla. Příběh to byl miloučký, veselý, napínavý a tak prostě vánoční. :D Dash nesnáší Vánoce. Od té doby, co se jeho rodiče rozvedli, jde vše od desíti k pěti. Libuje si v klidu a samotě a knihách. A tak když se lstí postará o to, že bude na svátky doma hezky sám, projde se do svého oblíbeného knihkupectví, kde mezi regály najde podivný zápisník. Ten obsahuje zprávu od jisté Lily, která by ráda pomocí tohoto předmětu hrála jistou hru. Dashův klid jde do háje - je to přece výzva!
Lily je praštěná dívka, která miluje Vánoce nadevše. Vánoční atmosféru nasává jako houba a culí se díky tomu od ucha k uchu. Když se jde jednou projít do svého oblíbeného knihkupectví zkontrolovat jistý zápisník, s nímž chce zažít nevšední dobrodružství, zjistí, že na její hru někdo přistoupil. No nemůžou být svátky ještě lepší?
A tak začíná vánoční dobrodružství o hledání sebe sama a možná i lásky!
Na Vánoce top. Je to tak nechutně tématický, že už to víc nejde. Jindy by ta knížka byla jen obyčejným příběhem, ale v době Vánoc je prostě k sežrání. Skvělá oddychovka pro romantické dušičky. Možná že je tam pár maličkých nesrovnalostí, ale do téhle knížky je škoda rýpat. Holt někdy ty spolupráce nevyjdou úplně na 100%. Každopádně doporučuji na příští svátky. :D


Druhým počinem se stala novinka opět od CooBoo, Polibek v New Yorku od Catherine Riderové. Opět miloučký, sněhem zavátý příběh z New Yorku, ve kterém je jisté romantické dobrodružství při honbě za tím, jak se psychicky vypořádat se svým ex.
Charlotte je anglická dívka, která nedávno dostala kopačky od svého amerického přítele, trčící na newyorském letišti, kvůli zpožděnému letu.
Anthony je mladík, který na tom samém letišti zrovna dostal od své nádherné přítelkyně taktéž kopačky. V přímém přenosu.
A tihle dva odkopnutí mladí lidé se spojí pomocí jedné zvláštní knížky, aby se vypořádali se svým srdcebolem, a ukázali světu, že pro jedno kvítí slunce nesvítí.

Tenhle příběh byl vážně neskutečně ňuňací. Vtipný, romantický, napínavý. Samozřejmě, že víte, jak to skončí. Ale co na tom? Vzduchem poletuje sníh a láska, ve městě New York se přece dějí zázraky! Líbil se mi i konec, protože dává možnost dalšího pokračování. Autorka se doto nejspíš nepožene, ale vy ve své hlavně třeba ano. Představivost může i po skončení této knihy jet na plné obrátky. Vřele doporučuji!


Tak zase někdy!

Trilogie Podsvětí - na vlně řeckých bájí

2. ledna 2018 v 1:51 | hyunderella |  jen tak...
Hojda!
Máme nový rok a já ještě nebyla schopná dopsat resty. Tohle je jeden z nich.
Meg Cabotovou mám všeobecně ráda, protože dokáže psát neuvěřitelně vtipné příběhy okořeněné sarkasmem, které nenudí. Je pravda, že už je to nějaký ten pátek, co jsem od ní něco přečetla, ale v zásobě několik knih mám a tato trilogie byla v ní.
Hlavní hrdinka Pierce je komplikovaná dívka z Ostrova kostí, která si prošla klinickou smrtí. Před dvěma lety náhle spadla do ledového bazénu a zastavilo se jí srdce. Než ji však oživili, strávila nějakou dobu v Podsvětí. Ano, v tom Podsvětí. Tam se setkala s jeho strážcem/vládcem, Johnem. Ale tento mladý muž pro ni nebyl cizincem - vídávala ho na místním hřbitově již jako malá holčička. Tajemný a pohledný John si Pierce vybral jako svou partnerku, královnu Podsvětí, ale ona se s tím nedokáže smířit. Ne že by ji snad nepřitahoval, ale myslete v patnácti na vdavky a vidinu života pod povrchem země. Palác a šaty přeci jen nejsou vším, a vídat hordy duší zesnulých není nic pro křehké děvče. Nakonec se jí z říše mrtvých podaří uniknout. Je zachráněna před smrtí a vrací se po jisté době zpět do "normálního" života. Avšak v nočních můrách i ve stínech dne ji John neustále pronásleduje. Svým způsobem ji chrání před nebezpečím, ale vždy mají jeho činy velmi komplikované následky. Johnovým úkolem je chránit Pierce před bájnými fúriemi, proti kterým on sám bojuje celý svůj posmrtný život, a které mají na Pierce, jakožto jeho vyvolenou, zálusk. Plus ji chce samozřejmě odvést sebou do Podsvětí a strávit s ní věčnost. Dívka dlouho jeho kouzlu odolává, ale láska je mrcha, a tak se John opětování citu dočká. Po dlouhých dvou letech... Jenže jejich lásce neustále brání fúrie. Dokonce začnou ohrožovat celou Piercinu rodinu, a tak je nucena aktivně se zapojit do boje proti nim.

Víc to patlat nebudu. Jde vlastně o docela jednoduchý příběh s lehce tajemnou a značně ponurou atmosférou. Pierce mi k srdci nepřirostla, protože dlouho není jasné, co vlastně od života/smrti chce. Kolikrát si sama protiřečí. No, puberťák. Ale jinak byl příběh fajn. Zase něčím jiný a zvláštní. Inspirovaný příběhem o Hádovi a Persefoně. Při vysvětlování toho, jak tohle Podsvětí vlastně funguje to lehce drhne, ale některé příběhy máte prostě nechat plynout a ne řešit, že? Autorka píše lehce, čtivě, ale zase tu pro mě nastal ten problém, že cílí hlavně a především na náctileté dívky. A přitom i tuhle kategorii jindy zvládá s větším úspěchem. Budiž. Tuhle sérii můžu doporučit hlavně náctiletým dívkám, těm starším už o něco méně, ale myslím, že každý v knihách najde jisté kouzlo. Možná kdybych měla větší smysl pro dramatično... Některé postavy mě vyloženě bavily... Jen ty hlavní prostě nějak ne. Ale někomu zase mohou připadat neodolatelné. Posuďte sami.


Seznam přečtených knih - 2017

1. ledna 2018 v 23:01 | hyunderella |  stav přečtených knih a co právě čtu

Stav přečtených knih 2017 -

Robert Galbraith (J.K.Rowling) - Ve službách zla
Sandra Regnierová - Mezi elfy proti své vůli
Amie Kaufmanová, Jay Kristoff - Iluminae
Colleen Hooverová - Život jedn báseň
Veronica Roth - Čáry života
Colleen Hooverová - Bez naděje
Colleen Hooverová - Ztracená naděje
A.G.Howardová - Šepotání
Kristina Springerová - Espressologie
Leigh Bardugo - Griša - Světlo a stíny
Siri Pettersenová - Ódinovo dítě
Kiera Cassová - Siréna
Maggie Stiefvaterová - Mrazení
Jessica Khoury - Zakázané přání
Victoria Schwabová - Divoká píseň
Veronica Roth - Divergence
Veronica Roth - Rezistence
Veronica Roth - Aliance
Cassandra Clareová - Město z kostí
Cassandra Clareová - Město z popela
Patrick Rothfuss - Jméno větru 1
Maggie Stiefvaterová - Váhání
Patrick Rothfuss - Jméno větru 2
Cynthia Handová - Nadpozemská
Becky Albertalli - Probuzení Simona Spiera
Cynthia Handová - Zasvěcená
Sandra Regnierová - Dračí proroctví
Cynthia Handová - Nespoutaná
Kerstin Gierová - Třetí stříbrná kniha snů
Sarah J. Maasová - Dvůr mlhy a hněvu
Sarah J. Maasová - Krvavé ostří
Victoria Schwabová - Archiv
Peternelle van Arsdale - Bestie je zvíře
Krystal Sutherlandová - Láska v prachu hvězd
Lucy Keatingová - Dreamologie
Francesca Zappia - Uvnitř mé hlavy
Kiera Cassová - Koruna
Holly Blacková - Nejchladnější dívka ve městě chladu
Amanda Hockingová - Políbená ledem
Victoria Schwabová - Dveře do prázdnoty
Victoria Schwabová - Temnější tvář magie
A.G.Howardová - Divolání
Jenna Evans Welchová - Láska a gelato
Rae Carsonová - Po zemi bloudím dál
Mary E. Pearsonová - Falešný polibek
Courtney Coleová - Danteho holka
David Levithan, Rachel Cohnová - Nick a Norah - Až do ochraptění
Marissa Meyerová - Cinder
Marissa Meyerová - Nejkrásnější
Marissa Meyerová - Scarlet
Marissa Meyerová - Cress
Marissa Meyerová - Winter
Marissa Meyerová - Hvězdy nad hlavou
Tillie Coleová - Tisíc polibků
Jennifer Nivenová - Tíha vesmíru
Colleen Hooverová - Možná jednou
Laurie Halsová Andersonová - Mluv
Elizabeth Craftová, Shea Olsenová - Růže pro Charlotte
Bill Condon - Přímo do srdce
Victoria Schwabová - NeObyčejní
Jennifer Nivenová - Všechny malé zázraky
James Nicol - Čarodějka v zácviku
S. Jae-Jonesová - Píseň zimy
Elly Blakeová - Ledová krev
Mel Starr - Inkoustová stopa
S.J. Kincaidová - Diabolik
Renée Ahdiehová - Růže a dýka
Erin Watt - Papírová princezna
Erin Watt - Prokletý princ
Erin Watt - Palác lží
Courtey Coleová - Nocte
Siri Pettersenová - Plíseň
Wendy Higginsová - Svůdné zlo
Wendy Higginsová - Svůdné nebezpečí
Wendy Higginsová - Svůdné zúčtování
Meg Cabotová - Mezi láskou a smrtí
Meg Cabotová - Láska v podsvětí
David Levithan, Rachel Cohnová - Dash a Lily - Kniha přání
Sandra Regnierová - Ztracené insignie
Amanda Hockingová - Křišťálové království
David Levithan - Drž mě pevně
Catherine Riderová - Polibek v New Yorku