"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Červenec 2017

Letní čtivo - aneb na dovolenou jak dělené

26. července 2017 v 13:40 | hyunderella |  jen tak...
Jou!
Nějak to povídání o knížkách flákám. Vím. Sloupeček přečtených narůstá, ale článek o těchto knihách nikde. Dneska umáznu dvě položky - první z nich je kniha Danteho holka od CooBoo. Jedná se o klasickou young adult romanci s letní tématikou. Hlavní hrdinka se vlivem náhodných okolností ocitne v zemi snů. V malém ostrovním státečku, který vypadá jako vystřižený z časopisu o luxusní dovolené. Navíc s krásným, úžasným a bohatým chlapcem - snem každé mladé dívky. Romance je jasná jako facka, temná minulost a nepřítel na dohled nutností, přesto mě tahle oddychová letní knížka bavila. Je psána lehce a čte se sama. Absolutní relax, který vás možná neuchvátí, ale rozhodně nezklame.


Druhým kouskem je knížka Nick a Norah-Až do ochraptění taktéž od nakladatelství CooBoo. Divoká romance nasáklá rockem, cigaretovým kouřem a hormony. Příběh se děje velmi rychle, je plný zvratů, humorných i emocemi přesycených scén, přesto velmi čtivý. V textu jsou mnohokrát zmiňována určitá hudební tělesa a jejich skladby, proto pro lepší vžití do děje je fajn tyto skladby si stáhnout. Jsem člověk, který není až tak obeznámen s hudební scénou amíků, proto mě občas narážky na význam určitých písní mátl. Ale užít si knihu jde i bez toho.a zase příště...
zpomalený začátek července a letní trio přečtených knih

4. července 2017 v 1:42 | hyunderella |  jen tak...
Zdar!
Jsem po dovolené, na které jsem neměla čas sedět u počítače a něco psát, tudíž to doháním teď. Celé volno uteklo až neskutečně rychle, jelikož bylo nabyté. Nejdřív svatba mé nejlepší přítelkyně (možná sem hodím fotečku, až bude) a pak nezapomenutelný týden s mou sestrou. Týden ve znamení obžérství, amerických bijáků a cest nikam. Načteno? Jeden kus... To snad nejsem ani já. No, pokusím se to napravit. Opět sedím v práci u kompu (v tuhle nekřesťanskou hodinu kde jinde, že?), před sebou hrnek od lógru a hrnek čaje a, to především, dočtený další kus.
Během léta budu nejspíš často střídat fantasy a young adult romanťárny. Je léto - co čekáte. Jsem blíženec - co čekáte.
Takže...
První knihou z tria přečtených je stoprocentní, letní romance Láska a gelato. Velice příjemná romantická záležitost s vůní léta, dobrodružství a zmrzliny. Bodejť, když jí má i v názvu. Příběh byl sladký, rychle utíkající, se zajímavou vedlejší zápletkou. Líbí se mi, když nejde v knize jen o puberťáckou lásku, ale i o něco víc. V této knize šlo o poznávání zesnulé matky hlavní hrdinky pomocí jejího deníku. Málokdo má možnost poznat rodiče takové, jací byli v mladistvých letech. Tady je to spojeno se smutným faktem, ale o to je to možná silnější. Rozhodně doporučuji. Láska, vtip, napětí a kapka smutku. Ideál.


Druhým počinem bylo kapku neurčité dílo Po zemi bloudím dál. Je to fantasy a není to fantasy. Ne, nejsem padlá na hlavu. Prostě to tak je. Jedná se spíš o dobrodružnou knihu z období Zlaté horečky, kdy hlavní hrdinka po tragické smrti svých rodičů prchá na západ, aby začala nový život. A jen tak mimoděk má takový prazvláštní dar cítit zlato. Tak jako třeba já vnímám duše zemřelých. Prostě tak. A to je jako ta "fantasy" vložka. Nejspíš. Příběh se mi líbil (neb jsem úchylák na Mayovky a Greyovky), ale jako spousta dalších jsem čakala nějaké tajemnější síly. Kruci. Starý dobrý Západ. Fakt tam autorka nevyšťourala ještě něco lepšího? No. Asi tak. Romantika na bodu mrazu. Fantasy lehce nad nulou. Dobrodrůžo cestou necestou fajn. Každopádně - nic moc pro kluky. Tedy pokud nechcete náhle pochopit těžké dospívání dívek. Kdo četl, pochopí. Kdo ne - pochopí. Četlo se to dobře, ale holt jsem měla větší očekávání. Jedná se o první díl trilogie, tak snad se ve druhém díle bude dít něco víc. Rozhodně to má potenciál. Doporučuji těm, kteří nemají velká očekávání. Je to příjemná kniha. Taková Greyovka pro náctileté dívky, co baží po dobrodružství. Mně je třicet a taky jsem si v tom lescos našla. Ale jestli čekáte víc, vemte do ruky něco jiného.


Do třetice jsem přečetla fantasy Falešný polibek. Jo, tohle už je fantasy. Překvapivě dobrá. Magii byste sice taky rádi viděli častěji, ale co. Zajímavý svět, zajímaví lidé, zajímavá zápletka. Láska. Úklady. Cesta do neznáma. A úkol zachránit svět (jak jinak). Příběh se mi líbil. Postavy byly zajímavé. Je to první díl trilogie (jak jinak), takže doufám, že spousta věcí se dovysvětlí a dovytříbí. A, milé CooBoo, tady dávám významné plus za luxusní vazbu. Obálka ke krásná, o tom žádná, ale jakmile jsem sundala obálku a uviděla ty nádherné zelené desky, tetelila jsem se blahem. Takhle, dámy a pánové, takhle vypadá dobře udělaná kniha. Tedy alespoň zvenčí. Za ty překlepy v textu, za ta chybějící slovíčka, za ty bych vás přerazila vejpůl. Já vím, že se snažíte pro nás ty knihy vydat co nejdříve, ale já si raději počkám, pokud to má být na úkor korektury. Fakt. V dříve vydaných knihách takové do očí bijící chyby nebyly. Zbytečné chyby. Už jsem o tom jednou psala, ani nevím jestli tady nebo na fejsu, ale pokud mám do knihy vrazit nějaký finanční vklad, očekávám, že to za ten vklad skutečně bude stát. A není to problém jen jednoho nakladatelství, ale téměř všech, od kterých odebírám. A to je vážně smutný příběh.


No, o tom dopodrobna nejspíš někdy příště, protože mi to leží v žaludku dlouho. Klíží se mi zrak, lógr začíná svůj tajný život v hrnku a mě opět napadají kraviny.
Tak zase příště.