"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Leden 2016

prostě jen tak...

1. ledna 2016 v 16:53 | hyunderella |  jen tak...
Zdar!

nějak se mi moc nechce psát ohlédnutí za minulým rokem, proto se tu jen připomínám, s nervíčky na pochodu, jelikož od zítra začíná další pracovní etapa mého nudného života. Každopádně i tak - rok 2015 byl vcelku přelomový, ač to tady tak nevypadalo. Jsem zvědavá, jak dlouho to na novém pracovišti vydržím. Každopádně před půl rokem jsem měla zcela jiné vyhlídky. Mno, život nefunguje stacionárně ale dynamicky.... trocha plků z knížek...
Což mě přivádí k... Nějak jsem loni měla výkyvy, co se četby týče. Teď před koncem roku jsem se snažila ještě něco přidat, ale vážně nic moc. Zato dneska jedna knížka, plus už třetina knížky - možná dám i polovinu... Záleží na tom, jak moc mě to chytne. Vřele doporučuji všem fantasmagorikům, jako jsem já, kteří tíhnou k východoasijským pověstem, mají rádi napětí, akci, mocenské spory, magii a romantiku, ať si přečtou dvoudílnou sérku o Eoně. To šlo vážně samo. Teď pokračuji s Paranormály - trochu holčičí záležitost, ale taky značně chytlavá. Avšak za celý loňský rok byla moje top rozhodně kniha Zelený jezdec. Jediný fakt, který mě zklamal, je ten, že u nás nevyšly zbylé díly a zatím se k tomu ani nikdo nemá. Čímž mě loni nakrkly hned třikrát - v tomto případě, v případě Julie Kagawy a série o železných elfech a v případě série Stotisív království - tak oni vyprodukují hromadu knih na podpal, ale kvalitní fantasy ne? S omluvou, že o knižní sérii není takový zájem, jaký předpokládali? To jako fakt? Balzac nebo Vančura vydělávají víc? Mají natěšené fanoušky? Už jsem o tom psala jinde, ale nemůže náhodou za slabý prodej špatná obchodní strategie? Nulová reklama? Já třebas neumím anglicky, takže si nemůžu číst o novinkách na zahraničním trhu s knihami, nemůžu si přečíst recenze, tím pádem se nemůžu těšit na nové kousky na našem českém trhu. Když se mi zalíbí něco, co jsem přečetla, šířím povědomí o této knize aktivně dál. Aš se jedná o fantasy a komunitu fantazáků bo něco civilnějšího. Proč se v dnešní době masmédií nešíří povědomí o literatuře? Třebas v telce - každý den mi cuká oko u reklam na vložky a Arginmax, ale nikde nevidím ani plk o knihách, sem tam o hudbě či filmu, ale knihy? Je to snad sprosté slovíčko? Kniha? Pro mě je sprosté spojení superabsobční tampon... Kdo to, krucinál, vymýšlí? Mě jako ženu v produktivním věku, trpící tímto neklamným znamením sexuální připravenosti, to značně, ale opravdu značně vytáčí (a to je dost slabé slovo ... ).
Proto, milá zlatá nakladatelství, neserte nás a plňte své sliby! Pokud je nedokážete plnit, tak se nepouštějte do projektů, u kterých víte, že je výsledek nejasný. Víte jak je flustrující, když se začtete do knihy, u které díky internetu a čupr wikipedii víte, že má další tři pokračování, těšíte se na další díl, a najednou v komentu kdesi vespod Vaší stránky si náhle přečtete, že pokračování "z důvodu malého zájmu čtenářů" bo "nevýdělečnosti projektu" nebude? Jako že fakt nebude!!!? V tu chvíli a i dlouho poté, co máte v knihovně osamělou část něčeho vzrušujícího, co jste odsoudili k zániku, vás pálí žluč v krku a máte tendenci jít si to s vidlema a pochodní vyřídit do vašich zhanobených chrámů literatury.
A prostě... sem se zase rozčílila... Jdu pokračovat v něčem, co alespoň někdo rozumný dokončil. Nazdar.