"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Duben 2015

malá aktualizace ku sobotě

18. dubna 2015 v 11:49 | hyunderella |  jen tak...
Zdar,
krapet jsem aktualizovala galerii anime obrázků. Možná se ještě vrhnu na něco, ale moc s tím dnes nepočítám. Snažím se dokoukat nějaká anime a uvolnit si tak místa na disku na další. Nějak se mi tu vše hromadí a ne a ne najít čas. Mám dovolenou, ale není mi dobře, takže spíš polehávám. Snažila jsem se číst, ale ve finále jsem se dostala jen na konec Hedvábníka a pár stránek Hobita. Upřímně, čím blíže jsem konci, tím méně mě to bere. Takže jsem přidala do řady ještě poslední díl Oksy, která se bude číst lehčeji, ale taky to není něco, z čeho bych byla vysloveně vyplesklá. Tudíž počítejte s tím, že v mém čtecím sloupečku budou knížky spíše přibývat.
Jinak děkuji za mimořádnou návštěvnost mého vcelku nudného blogu. 5 lidí za den je tady jak na Václaváku. Děkuji!


chvilka na noční aneb ano, i v dubnu ještě žiju

4. dubna 2015 v 2:20 | hyunderella |  jen tak...
Zdar,
je jedna hodina v noci, já si sedím za compem na sesterně, ztěžka se snažím načíst Jonathana Strange a Pana Norella, ulupuju z misky brambůrky, zapíjím je colou a čekám, co zas bude.
Co z toho vyplývá? Že ještě žiju, pracuju stále na stejné cochcárně, nestíhám číst, nestíhám koukat na seriály, nestíhám nic. Korálky mi sice přibyly, ale nějak mi začal zlobit fotoaparát. Asi už se mu nelíbí, že s ním stále fotím ty samé věci. Mno, kdyby bylo venku jak má, tudíž jarně, vynahradila bych mu to s radostí. Zatím to ale venku vypadá, že na Velikonoce budeme vánočně naladěni. Letos se mi to nějak všechno kolem mstí nevím za co. Ledva jsem vyslovila přání vypít si dobrou kávičku na zahradě, za svitu jarního sluníčka, za švitoření zahradního ptactva, za rachotu cirkulárky sousedů a řevu všelikého sousedního potěru, zkrátka za klasické jarní atmosféry maloměsta, i venku objevil se sněhový mrak a nechce odtáhnout. Jiné roky by se člověk pekl ve dne při téměř letních teplotách, letos to vypadá na lyže. (Přiznejte se, vy prevíti, kdo si chtěl jít ještě zajezdit, co?) Já jen doufám, že letošní nemilé počasí odradí ten potěr drzý, co urputně až šíleně zvoní kvůli koledě, aby zůstal doma v teple, a nevopruzoval slušné lidi svými kyselými ksichty, když ráčíte otevřít a dát jim za zkrácenou a notně zkomolenou koledu výslužku, přičemž nadhodí ještě kyselejší fasádu, prohodí něco ve smyslu: "Jé, vajíčko? Já chtěl čokoládu..." a hlučně odtáhnou. Nesnáším Velikonoce, ještě víc než Vánoce. Asi začnu slavit keltskou verzi svátků, tedy tu, ze které to všechno vzešlo. To mělo alespoň nějaký smysl.
Zase plácám, co? Jak taky jinak. Nic nového jste se nedozvěděli, já taky ne, takže hezký zbytek noci a co nepříjemnější prožití nadcházejících svátků, já se zase někdy ozvu.