"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Březen 2015

Hobit - ano, opět mi hráblo...

10. března 2015 v 21:12 | hyunderella |  videoklipy
Zdar a sílu,
upřímně, dala jsem si s mámou filmový maraton - a volba padla na Hobita. Na 1.díle jsme byli v kině, 2. a 3. šla teď o víkendu na dvd... Hodně lidí proti filmové adaptaci něco má, no, pro mě to byl můj šálek kafe. Knížku jsem četla už před lety, takže si matně vzpomínám jak to bylo na papíře, ale i tak jsem si celou trilogii náramně užila. A... hlavně Kiliho a Tauriel. Divný párek, jak jinak, ale roztomilý. A, krucinál, díky své ojedinělosti i tragický, snif. Stejně je žeru.


Mno, to co bych chtěla vyzvednout, není ani v jednom z nich, ale i tak...

čtecí mánie? nejspíš...

7. března 2015 v 14:41 | hyunderella |  jen tak...
Je sobota a já se stejně pustila do Tryllů 3. Jo, Loki je vážně fajn. Autorka si tímhle chlapíkem značně vylepšila mé hodnocení. Co si budem říkat, tragické, pohledné hrdiny s kousavým humorem miluju, zatímco playboye se silnými řečmi a akcí leda sebestřednou bych poslala do dolů. Ale zda se vám líbí stejná postava si zjistěte sami. Zrovna teď mají celou trilogii v Levných knihách za cca stovku komplet. A to se vyplatí. Já vůl za ní dala 7x víc.
Nebojte, na Hedvábníka jsem nezapomněla. Sledujte čtecí sloupeček. Rodičovstvo jelo po návštěvách, takže mám čas na svůj literární koníček. Půjdu se projít po zahradě, okouknout jak jsou na tom po zimě stromky (hlavně moje japan javory, samozřejmě), dopřát mozku nějaký ten kyslík, a půjdu opět číst. Tak pa


březnové připomenutí se

5. března 2015 v 9:05 | hyunderella |  jen tak...
Zdravím,
máme tu další měsíc a já připomínám, že ještě žiju. Už týden marodím, a ikdyž jsem stále doma, nějak není chuť cokoli dělat. Ukorálkovala jsem pár věcí. Až zprovozním foťák, natahám to do galerie. Ale tím veškerá má aktivita hasne. Dneska jsem se jala něco načíst, jelikož mi přišel další díl Cormorana Strika a věřte-nevěřte, na tuhle knížku se klepu. Ale než se do ní pustím, musím hnout alespoň s jednou knížkou v seznamu. Ve čtečce jich mám více než dost, ale měla bych přebrat nejdříve to, co mám v regálech. A že je toho spoooousta. Mno, takhle to je, když máte únavnou práci a nikdy nekončící bolesti hlavy. Chybí mi sluníčko, pobyt na čerstvém vzduchu, dobrá káva a čas. A chlap. Co si budem říkat. Mno...
Ne, dost. Dyť mě znáte. Svůj hrob jsem si vykopala dávno, tak si nemám na co stěžovat. Jdu pokračovat ve čtení. V 7:40 jsem začínala v Rozpolcení na straně 72 - tak schválně kolik dneska dám... Nějak mě tyhle knížky nebaví. Má to fajn prostředí, známé zápletky, ale nějak mi v tom chybí skutečný humor, nebo skutečné zoufalství... Jako čte se to relativně dobře, ale nemá to šťávu. A když jsem nedávno dočetla famózní kousek jako je Zelený jezdec (kéž by u nás vydali i další knihy od Kristen Britain), přijde vám všechno nemastné-neslané. Konec tlachu. Jdu pro kafe, prášek na bolest a jdu číst. Volno bych měla mít do neděle, takže s něčím pohnout musím. Pak už zase pojedu na automat v práci.
Četbě zdar!

Takže 17:30 po dloouhé koupeli, obědě, kávě a předělání blogu dočteno. Jdu načít Strika, když to nepůjde, pustím se do posledního dílu o Tryllech. Jo, Loki mě baví, asi jako jediný.