"Čas je to, co se neustále snažíme zabít, ale co nakonec zabije nás"

Listopad 2014

D.Gray-Man AMV

28. listopadu 2014 v 4:28 | hyunderella |  anime amv
Totálně mi z tohohle anime opět hráblo. Jsem zvědavá, jestli to některý z českých překladatelů někdy dokončí přeložit. Zatím z titulků úpím, ale radost ze seriálu mi to nikterak nekazí. Allen je prostě ten typ, který já absolutně řeru - velkostrdcatý přiblblý hrdina.


Rozum a cit - slavná klasika

20. listopadu 2014 v 11:05 | hyunderella |  stav přečtených knih a co právě čtu
Tak jsem pře pár dny dočetla další dílko od paní Austenové a musím říct, že to bylo přesně to, co jsem přečíst chtěla. Milé, romantické, napínavé, vtipné. Na svou dobu to byla neuvěřitelná spisovatelka a rozhodně má co říct i dnešním generacím. V tomto románu asi kdekdo fandí té či oné hrdince, tedy té či oné sestře. Mně je bližší rozumná Elinor, která svou bolest skrývá, aby nepřitěžovala ostatním, někomu však bude nejspíš milejší živelná Marianna, která vše prožívá citem. Líbí se mi, že autorka ve svých dílech vlastně nejen řeší romanci a společenské konvence, ale zároveň v každé knize dává jisté ponaučení. Zde například že rozum se neobejde bez citu a naopak, v Pýše a předsudku že nic není takové, jak se na první pohled může jevit a že s pýchou se daleko nedojde. Prostě geniální.
Jetli chce někdo prožít pomocé literatury nenásilnou romanci plnou zvratů a kousavého humoru, prožít dobu dávno minulou, kdy po světě chodily ctnostné dámy a opravdoví gentlemani - směle do toho.

mix náušnice

19. listopadu 2014 v 14:12 | hyunderella |  náušnice
kytiti
srdce
kreolky
zlámaný paprsek
kroužky
hrozny
sombrero
ocel
vintage kněžna
vosí
temná moderna
azurová perla
green x blue
arabian night
pink star
bíločervené gothky
bíločervený andílek
bílomodré obšívané ohňovky
bílomodré vysačky
černofialové indiánky
červené hranaté vysačky
červené motýlkové kuličky
červené vysačky
fialové srdíčkové vysačky
hromada andílků
hvězdičkové vysačky
jantarové vysačky
jednoduché kuličky
kapičkové vysačky
křišťálové jednoduché
křišťálovopraskačkové náušnice
kytičkové nášnice z křišťálové pryskyřice
kytičkové obšívané kuličky
letní indiánky
modré obšívané perle
modré vysačky
modří andílci
zvonky
obšité perle
obšívané kuličky
obšívané kuličky
obšívané kuličky podzimní
obšívané kuličky
obšívané kuličky
perlové vysačky
růžové vysačky
zelené lístečkové vysačky

peyote náhrdelníky

12. listopadu 2014 v 14:05 | hyunderella |  náhrdelníky
žužu
z mořské pěny
disco
fire
green
modrožlutá peyote sada

Consuela dokončena, ať žije paní Austenová

6. listopadu 2014 v 20:21 | hyunderella |  stav přečtených knih a co právě čtu
Nuže, konečně dokonáno. Já říkala, že když se do toho dám, budu jí mít přečtenou za chvilku. Stalo se. Temná dobrodružná romance ubíhala téměř sama. Krutá i laskavá. Ale rozhodně temná. Mno, co čekat od romantismu. Od rozpolcenosti srdce a ducha.
Teď jsem dostala chuť přečíst si zase něco od paní Austenové. Trochu kousavého humoru a vznešené lásky, kritiky soudobého života a lesku aristokracie. Jo, jo. Asi něco padne. Mno rozhodně to bude lepší, než hned pokračovat s paní Clarkovou. Pár stránek asi dám, ale nečekejte, že bych to do Vánoc dala. I když... I zázraky se dějí.
Mara mi teď trochu zhořkla, páč se pan spisovatel rozhodl, že charismatické hrdiny nechá zblbnout nebo rovnout zhebnout. Chjo. Pak se vracejte k rozečtenému. Samozřejmě, že já to nevydržím a vrátím se k tomu, ale teď ne.
Navíc už mám opět naházené záložky v dalších fantazárnách. Která mě osloví dřív, ta půjde. Modrokrevní mi došli, čekám na další díl. Škola noci na mě smutně kouká, já na ní taky, al přitažlivost zatím není. Steampunk taky pro tuto chvíli ztratil lesk, ale nebojte, on zase zazáří. Nějaký podnět se najde. Pak tam mám Zeleného jezdce... možná... Prostě toho mám kotel a nálada nijaká.

gothic x renesance šité náhrdelníky

5. listopadu 2014 v 14:14 | hyunderella |  náhrdelníky
victorian sun
gothic red dark sada pro kamarádku

čistka obrázků

1. listopadu 2014 v 14:14 | hyunderella |  jen tak...
Takže...
opět jste si jistě povšimli, že se tu dějí nějaké nekalosti s věcmi, které už tu byly. Ano, jen je dávám do přehlednější formy. Jednotlivé rubriky budu postupně aktualizovat a přidávat nové obrázky. Stále mám větší množství šperků a jiných výmyslů na foťáku nebo v mobilu. Spoustu fotografií musím lehce upravit (což znamená hlavně zmenšit jejich velikost a lescos oříznout, víc s tím nesvedu). Upřímně - nejraději bych celý blog smazala a začala komplet znovu, ale na to jsem asi až moc líná. Pár neúspěšných let už funguju na tomhle, tak s tím něco provedu a budu pokračovat. Pánbůh pomáhej. Pro teď zase čus, protože jsem dostala příkazem jít něco kutit na zahradě.

náramky

1. listopadu 2014 v 13:52 | hyunderella |  náramky
sumýš
vílí listí
ketlovaný hnědý

brože

1. listopadu 2014 v 13:49 | hyunderella |  brože
koivictorian